NAPRAWA-SERWIS PRALEK BEMOWO-BIELANY, Magazyn wewnętrzny: ul. Powstańców Śląskich 124

Facebook

Naprawa pralek Bemowo

Zapewniamy serwis na terenie Bemowo, Bielany

NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJĄCE USTERKI PRALEK, PRZYCZYNY, NAPRAWA:

Głośno wiruje pralka Amica - Bemowo.
Powodem tego jest wytarty gumowy simmering uszczelniający łożysko bębna, przez który przedostała się woda. Po wypłukaniu oleju, kulki łożyska rdzewieją i zmniejsza się ich wielkość. To powoduje luzy wewnętrznego pierścienia łożyska, na którym osadzony jest bęben pralki. Luzy te przenoszą się na cały stalowy bęben, który na początku huczy, a po miesiącu już hurgocze. Obecnie wymiana łożysk jest jedną z najdroższych napraw, dlatego dobrze jest nie przekraczać prędkości wirowania 600.
Przedmiot wpadł pod bęben w pralce Whirlpool lub Candy - Bielany.
Zdarza się to w pralkach z wsadem od góry. Wpadają nożyczki, szczoteczki, pendrive. Często można to wyjąć samemu po usunięciu plastikowego mieszalnika w bębnie. Jeśli nie ma takiej możliwości, to należy wezwać fachowca, który zlokalizuje miejsce położenia przedmiotu i po wymontowaniu odpowiedniego węża lub grzałki, przy pomocy długiej pensety wyjmie go.
Pralka nie dopiera.
Może być uszkodzona grzałka lub pasek napędowy, ale również stosowanie proszku do prania z napisem "color". Jest on zbyt delikatny, aby dobrze uprać. Pralki energooszczędne klasy A+++ mogą niedopierać. Najlepiej piorą pralki klasy A+.
Brak obrotów bębna lub błyski pod pralką Bosch - Bemowo.
Zużyte szczotki silnika komutatorowego. Żeby się tak nie zużywały, należy zmniejszyć prędkość wirowania z 1200 na 600 obrotów.
Trzęsie się na wirowaniu pralka Whirlpool - Bielany.
Powodem tej usterki są prawdopodobnie zużyte amortyzatory. Tracą one skuteczność średnio po 6 latach.
Po praniu pozostaje trochę wody w pralce Bosch - Bielany.
Jeśli pralka ma mniej niż 5 lat, to warto zajrzeć do filtra i go oczyścić. Przed wykonaniem tej czynności należy pralkę przechylić do tyłu i kubeczkiem wybrać pozostałą wodę. Odkręcać pokrętło należy bardzo delikatnie, aby go nie połamać.
Nie spuszcza wody pralka Samsung - Bemowo.
Najczęściej przyczyną tej usterki jest urwana turbinka w pompce spustowej. Konieczna jest wtedy wymiana całej pompki - najlepiej innej firmy.
Zatrzymuje się program w pralce Indesit - Bemowo.
Po nabraniu wody, pralka nie idzie dalej. Powodem tego może być przepalona grzałka. Pralka nie pierze ponieważ czeka na zagrzanie wody, która cały czas będzie zimna. Należy wymienić grzałkę.
Brązowo-żółte plamy na bieliźnie.
Są to plamy wydostającego się smaru z łożysk. Jest to pierwszy sygnał do wymiany łożysk lub nawet pralki na nową.
Szare plamy na bieliźnie.
Czasami się zdarza, że może brudzić gumowy fartuch. Żeby to sprawdzić należy go dokładnie wysuszyć suszarką i suchym palcem sprawdzić czy się nie klei. Najczęściej jednak przyczyna tkwi w kiepskiej jakości zbiorniku. Wtedy należy wykonać dwa prania czyszczące na 90 stopni z płynem Dr. Beckmann (bez bielizny). Jeśli to nie pomoże to pralka jest do wymiany - lepiej na droższą - innej firmy.
Czarne plamy w szufladce i w fartuchu pralki Electrolux - Bemowo.
Przyczyna tkwi w stosowaniu płynu do płukania, który jest pożywką dla pleśni. Jest on pobierany na samym końcu cyklu prania, dlatego też jego resztki nie są już wypłukiwane i pozostają w sprzyjających do rozwoju pleśni warunkach do następnego prania. Te warunki to wilgoć i brak światła słonecznego. Polecam raz w miesiącu zrobić pranie bez bielizny na 90 stopni z płynem Dr. Beckmann.
Wyrzuca bezpieczniki - zwarcie w pralce Siemens - Bielany.
W tej pralce najczęściej zwarcie powoduje grzałka. Wymiana jej jest prosta, ale jednak wymaga wizyty fachowca. Źle zamontowana grzałka może się wysunąć już w czasie pierwszego prania, powodując zalanie mieszkania, nawet do parteru.
Po upraniu - proszek na bieliźnie.
Pralka nie grzeje wody, przez co proszek nie rozpuszcza się lub jest zerwany pasek napędowy. W tym drugim przypadku, brak obrotów piorących uniemożliwia rozpuszczenie proszku.
Pralka nie pobiera wody i jednocześnie nie wiruje.
Zapchana osadem komora impulsacyjna hydrostatu. Należy ją oczyścić ręcznie. Zastosowanie odkamieniacza nie pomoże. Jest to mankament płytkich pralek (poniżej 44 cm głębokości). W niej wszystko musi być małe i wąskie, poupychane do granic możliwości.
BOSCH SIEMENS LG SAMSUNG INDESIT WHIRLPOOL CANDY AEG ELECTROLUX BEKO AMICA
Strona główna   |   Wnętrze pralek   |   Typowe usterki pralek   |   Partnerzy   |   Kontakt
© Wszelkie prawa zastrzeżone Naprawa Pralek Warszawa | realizacja 3W Studio